KONTAKT

Informacja turystyczna:

Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej

ul. 3 Maja 45, Hajnówka

tel. 85 682 43 81

e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl

 

Infolinia Turystyczna Polskiej Organizacji Turystycznej

+48 22 278 77 77
801 888 844
dla osób dzwoniących z numerów polskich operatorów
608 599 999 (telefon bezpieczeństwa)

konsultanci obsługują infolinię w języku polskim, angielskim i niemieckim.


 

Subskrybuj

 

 

We wschodniej części Polski, tuż przy granicy z Białorusią leży Puszcza Białowieska - jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie, ostatni naturalny las niżowy oraz królestwo największego europejskiego ssaka - żubra.
Region Puszczy Białowieskiej jest idealnym miejscem do wypoczynku dla spragnionych spokoju i kontaktu z przyrodą turystów. Dzięki sieci szlaków turystycznych dotrzecie Państwo do najbardziej urokliwych puszczańskich zakątków, a ścieżki edukacyjne pozwolą na poznanie różnych ciekawostek i jej mieszkańców.
    Niecodzienną atrakcję stanowi przejazd kolejką wąskotorową do śródleśnej osady Topiło, gdzie w pięknie położonych stawach można złowić "taaką" rybę, a w ich pobliżu pobawić się przy ognisku, czy po prostu pospacerować.
    Równie interesującymi miejscami do wypoczynku są zbiorniki wodne: Siemianówka, Repczyce i Bachmaty, gdzie można wędkować, uprawiać sporty wodne, a w ich otoczeniu zbierać leśne runo. Doliny rzek Narew i Narewka oferują swoje skarby miłośnikom natury, wędkarzom i ornitologom.
    Niezwykle cenne są walory kulturowe Regionu Puszczy Białowieskiej. W miejscu, gdzie od stuleci żyją obok siebie różne narodowości, wytworzył się specyficzny klimat. Kultura polska, białoruska i ukraińska stworzyły niespotykaną kompozycję. Dawne zwyczaje i święta, a także miejscowy dialekt, są cechami charakterystycznymi dla tego regionu. Religie: katolicka i prawosławna, odegrały ogromną rolę w kształtowaniu dzisiejszej społeczności regionu. Zachwyca miejscowa architektura, zarówno piękne prawosławne świątynie, jak i drewniane domy ozdobione misternymi rzeźbieniami. W wielu z tych domów znajdują się kwatery agroturystyczne, których gospodarze serdecznie przyjmują zmęczonych miejskim zgiełkiem turystów. Urocze przydomowe kwietniki zachęcają do spotkań z przyjaciółmi i spędzenia czasu oddychając upajającym, puszczańskim powietrzem.

 

 

 

 

Patańcouka Aksamitny Letni Wieczar, 15.09.2018

plakatDrodzy Państwo!

Zapraszamy na Białoruską Potańcówkę w Hajnówce. Zabawa odbędzie się 15 września przy dworcu kolejowym w Hajnówce „Hajnówka Centralna. Przesiadkowa Stacja Kultury”. Zaczynamy punktualnie o godzinie 19:07. Gwarantujemy dobrą zabawę, znane piosenki i oczywiście okazję do tańca. Wieczór świetnej muzyki zapewnią nam Dawid Szymczuk Band i białoruski zespół Guda, który oprócz występu poprowadzi również warsztaty tańca.

Джерела – Ukraińskie tradycje i transformacje, 15.09.2018

plakatZwiązek Ukraińców Podlasia
Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze
zapraszają na

Джерела - Ukraińskie tradycje i transformacje

15 września 2018 (sobota) g. 17:00, Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze

24. Wystawa Grzybów Puszczy Białowieskiej, 15.09.2018

plakatGrzyb grzybowi nierówno – a tym bardziej w Puszczy Białowieskiej. Choć jest ich tu ponad 2000 gatunków, wiele z nich czeka jeszcze na odkrycie. Puszczańskie grzybowe rarytasy będzie można zobaczyć na żywo podczas 24. Wystawy Grzybów Puszczy Białowieskiej, organizowanej przez Białowieski Park Narodowy.  Wystawie Grzybów towarzyszą cykle wykładów, których głównym bohaterem są – a jakże – grzyby!

Festyn „I tam żywuć ludzi w Puchłach”, 16.09.2018

plakatMuzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zaprasza na piąty i ostatni w tym roku festyn 10. edycji popularnego cyklu „I TAM ŻYWUĆ LUDZI”, który odbędzie się w PUCHŁACH w gminie Narew 16.09.2018, w niedzielę – początek o godz.14.00

13. FESTYN ARCHEOLOGICZNY, 16.09.2018

Festyn 2015Gmina Czyże kryje wiele archeologicznych niespodzianek – wczesnośredniowieczne cmentarzyska i kurhany, w tym te nigdy niezbadane przypominają jak głęboko w mroki dziejów sięga historia osadnictwa nad Narwią.

Warsztaty „O wodzie w przyrodzie”, 09.09.2018

PLAKATCzy jesteś ciekawy/a, co składa się na makrofaunę wodną? Jak rozpoznać rośliny środowiska wodnego? Jak wygląda mikrofauna i mikroflora wodna w powiększeniu? – te i wiele innych pytań na temat środowiska wodnego wyjaśni Patryk Czortek, który poprowadzi 09.09.2018 r. warsztaty w Białowieży.

  Zaczynamy o godz.15.00, spotkanie na parkingu przy poczcie w Białowieży, ul. Parkowa 2. Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Festyn Zdrowia w Hajnówce, 02.09.2018

plakatW zdrowym ciele zdrowy duch! Zapraszamy 2 września

Bractwo Prawosławne w Hajnówce zaprasza na Festyn Zdrowia.

Festyn dożynkowy w Narewce, 02.09.2018

plakatKiedy: 02.09.2018, Amfiteatr w Narewce

Program festynu:

 

Region Puszczy Białowieskiej otrzymał wyróżnienie w Konkursie EDEN 2015.

 

plakat

 

logo

 

mpr_baner_300-dpi_cmyk-druk.jpg

 

green velo

 

Logo BPN

 

 

Oferta rekomendowana przez LOT Region Puszczy Białowieskiej  - plakat

 

plakat

 

 

plakat

 

bez tytułu

olllllllluuuuuuuuuuuuuuuuu

 HAAAAJNOWKA

 

Nowy Prezentacja programu Microsoft Office PowerPoint

nadleśnictwo hajnówka

 

bez tytułu

 

bez tytułu

 

 

300x250-2.jpg

 

www.noclegowo.pl

 

 

 

 

CIEKAWE LINKI:

STRONY URZĘDÓW:

www.hajnowka.pl - Hajnówka

www.gmina-hajnowka.pl  - Hajnówka
www.dubicze-cerkiewne.pl - Dubicze Cerkiewne 
www.czeremcha.com.pl - Czeremcha 
www.ugczyze.pl - Czyże
www.narew.gmina.pl - Narew 
www.narewka.pl - Narewka 
www.kleszczele.pl - Kleszczele
www.bialowieza.gmina.pl - Białowieża